WYCIECZKI AUTOKAROWE

WYCIECZKI JEDNODNIOWE


WYCIECZKI DWUDNIOWE


WYCIECZKI TRZYDNIOWE

::: Warszawa

   

Fabryka Emalia Oskara Schindlera

To drugie, po Muzeum Powstania Warszawskiego, narracyjne muzeum historyczne w Polsce. Interaktywne i multimedialne – operuje muzyką, dźwiękiem, filmem. Działa na wyobraźnię. Po obejrzeniu tej ekspozycji będziemy pamiętać na zawsze datę aresztowania profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego i datę likwidacji krakowskiego getta. Będziemy wiedzieć jak wyglądał tramwaj jeżdżący po Krakowie w czasie okupacji. Muzeum w Fabryce Emalii działa na skojarzenia, emocje, operuje silniej obrazem niż słowem. To wszystko wykonane jest z wielkim staraniem. Dzięki nagromadzeniu dźwięków, obrazów dokumentalnych oraz filmowych rekonstrukcji, materiałów imitujących prawdziwe jak np. żwir rozsypany na podłodze sali obozu koncentracyjnego w Płaszowie, wychodzimy stamtąd z poczuciem, że uczestniczyliśmy w II wojnie światowej i dobrze, że już się skończyła.

  1. Kraków ( Fabryka Emalii) - Ogród Doświadczeń 
    Zapraszamy do Fabryki Emalii Oskara Schindlera. Wystawa stała Kraków – czas okupacji 1939-1945 jest rodzajem podróży przez miasto i czas. Ukazuje historię jego mieszkańców – Polaków i Żydów, dzieje fabryki naczyń emaliowanych, losy Oskara Schindlera i uratowanych przez niego więźniów obozu koncentracyjnego Płaszów. Kilkanaście kolejnych segmentów tematycznych, zaaranżowanych na trzech poziomach budynku, prowadzi widza przez główne wydarzenia okupowanego Krakowa. Prezentowane fakty służą przypomnieniu tego okresu historii, upamiętnieniu ofiar i bohaterów tamtych wydarzeń, refleksji nad zbrodniczym charakterem systemu nazistowskiego oraz nad skutkami wojny i okupacji dla współczesnego Krakowa. Zapraszamy na niezapomniany pobyt w Ogrodzie Doświadczeń. Ogród to ponad 50 interaktywnych instalacji  w wydzielonej  6 hektarowej przestrzeni, pośród drzew i krzewów w Parku Lotników Polskich. Każda z instalacji prezentuje wybrane zjawiska przyrody, można np. samemu wywoływać wir wodny i obserwować go do woli, albo samodzielnie rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie, poczuć, jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość  z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i swoim ciałem tworzyć  niezwykłe obrazy… i wykonać wiele innych eksperymentów. A przede wszystkim poprzez osobiste doświadczanie i  przeżywanie zjawisk fizycznych,  z udziałem własnych zmysłów, próbować rozumieć świat otaczających nas zjawisk. W drodze powrotnej proponujemy postój w Mc Donald’s. 
    Czas wycieczki: 8 – 9 godzin

    A – 79,50 zł; B – 70,00 zł; C – 58,50 zł; ( zwiedzanie z przewodnikiem Parku Doświadczeń )

  2. Kraków ( Fabryka Emalii ) – Kino Imax
    Zapraszamy do Fabryki Emalii Oskara Schindlera. W marcu 1993 roku Steven Spielberg rozpoczął w Krakowie zdjęcia do filmu Lista Schindlera, opowieści o Niemcu, który w czasie II wojny światowej uratował od zagłady ponad tysiąc polskich Żydów zatrudnionych w jego fabryce w Krakowie. Film został nagrodzony siedmioma Oscarami, a historia Żydów z fabryki Schindlera stała się znana na całym świecie. Historia znana z filmu posłużyła za pretekst do otworzenia Muzeum opowiadającego o Krakowie pod okupacją niemiecką. Prezentowane fakty służą przypomnieniu tego okresu historii, upamiętnieniu ofiar i bohaterów tamtych wydarzeń, refleksji nad zbrodniczym charakterem systemu nazistowskiego oraz nad skutkami wojny i okupacji dla współczesnego Krakowa. Krakowskie kino Orange IMAX jest największym pod względem wielkości kinem w Polsce. Ma 424 miejsca przy projekcjach filmów dwuwymiarowych i 375 miejsc przy projekcjach trójwymiarowych. Kino Orange IMAX Kraków Plaza należy do najbardziej nowoczesnych kin IMAX na świecie. Wykorzystana została tu technologia IMAX 3D. Zaprojektowane zostało z dbałością o wystrój wnętrza, który ma przyjazny i ciepły charakter. Klimatyzowany obiekt dostosowany został do obsługi osób niepełnosprawnych. W drodze powrotnej proponujemy postój w Mc Donald’s.
    Czas wycieczki: 8 – 9 godzin

    A – 94,50 zł; B – 84,50 zł; C – 72,50 zł; ( zwiedzanie z przewodnikiem Parku Doświadczeń )
    A – 97,50 zł; B – 87,00 zł; C – 75,50 zł; ( filmy w wersji DMR ) 


Oferta edukacyjna:

  1. Kto zostaje bohaterem? 
    Celem zajęć jest zastanowienie się nad moralnymi postawami ludzi podczas II wojny światowej. Uczestnicy poznają Oskara Schindlera i starają się osądzić, czy mimo swojej przeszłości zasługuje on na miasto Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata. Zajęcia realizowane metodą debaty oksfordzkiej wzbogaconej o elementy nawiązujące do procesu sądowego. Czas 90 minut. 
    Zajęcia dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

    A – 6,00 zł; B – 8,00 zł; C – 6,00 zł; ( dodatkowo do ceny wycieczki autokarowej )
  2. Żydzi na tle społeczeństwa przedwojennego Krakowa. 
    Warsztaty opowiadają historię Żydów mieszkających przed II wojną światową w Krakowie. Uczestnicy odkrywają kulturę i świat krakowskich Żydów. Zajęcia z wykorzystaniem archiwalnego filmu dokumentującego życie Żydów na krakowskim Kazimierzu w latach 30 XX wieku. Czas 90 minut. 
    Zajęcia dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

    A – 6,00 zł; B – 8,00 zł; C – 6,00 zł; ( dodatkowo do ceny wycieczki autokarowej )
  3. Kraków „stolicą” Generalnego Gubernatorstwa.
    Czym było Generalne Gubernatorstwo? Dlaczego Kraków stał się jego „stolicą”?. Jakie plany wobec Krakowa mieli Niemcy?. Zajęcia przygotowane na podstawie wystawy Kraków – czas okupacji 1939-1945 umożliwiają poznanie odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Czas 90 minut. 
    Zajęcia dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. 

    A – 6,00 zł; B – 8,00 zł; C – 6,00 zł; ( dodatkowo do ceny wycieczki autokarowej )

  4. Armia Krajowa walczy! 
    W czasie okupacji niemieckiej w Krakowie Armia Krajowa przeprowadziła dwie spektakularne akcje – zamachy na wyższych dowódców SS i Policji w Generalnym Gubernatorstwie: Friedricha Wilhelma Kriigera oraz Wilhelma Koppera. Uczestnicy zajęć poznają przebieg akcji oraz strukturę i znaczenie Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Czas 90 minut. 
    Zajęcia dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

    A – 6,00 zł; B – 8,00 zł; C – 6,00 zł; ( dodatkowo do ceny wycieczki autokarowej )

  5. Architektura Krakowa czasu okupacji i symbole totalitaryzmu. 
    Uczestnicy porównują architekturę Krakowa z czasów przedwojennych, z lat okupacji i dzisiejszą. Uczniowie mają okazję poznać, w jaki sposób Niemcy ingerowali w plany rozwoju miasta oraz jaki wpływ te zmiany mają na dzisiejszy układ urbanistyczny Krakowa. Jest to również podstawa do analizy nurtów architektonicznych XX wieku. 
    Czas 90 minut. 
    Zajęcia dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

    A – 6,00 zł; B – 8,00 zł; C – 6,00 zł; ( dodatkowo do ceny wycieczki autokarowej )

  6. Za murami krakowskiego getta. 
    Podczas II wojny światowej Niemcy dążyli to tego, by Kraków był miastem bez Żydów, mimo że ludzie tej narodowości w 1939 roku stanowili prawie jedną czwartą ludności miasta. Jednym z etapów tego planu było utworzenie getta na terenie dzielnicy Podgórze w 1941 roku, gdzie na bardzo małej przestrzeni w warunkach uwłaczających ludzkiej godności stłoczono ok. 15 tys. Żydów. Uczestnicy zajęć poznają, na przykładzie Krakowa, mechanizmy działania III Rzeszy, realizującej plany likwidacji ludności żydowskiej w Europie. Czas 90 minut. 
    Zajęcia dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

    A – 6,00 zł; B – 8,00 zł; C – 6,00 zł; ( dodatkowo do ceny wycieczki autokarowej )