WYCIECZKI AUTOKAROWE

WYCIECZKI JEDNODNIOWE


WYCIECZKI DWUDNIOWE


WYCIECZKI TRZYDNIOWE

::: Warszawa

   

Kraków:  radio i telewizja

Radio Kraków

Obecnie Radio Kraków dociera do słuchaczy na terenie całego województwa małopolskiego, daleko przekraczając jego granice na północy - do Jędrzejowa i Szczekocin, i na wschodzie - po Jedlicze, Dębicę i Połaniec. Radio Kraków w swoim programie przekazuje najbardziej aktualne i ważne informacje dla mieszkańców całej Małopolski. Oprócz serwisów i magazynów informacyjnych przygotowuje dla słuchaczy liczne audycje o tematyce publicystycznej, społecznej i kulturalnej. Bardzo często audycje Radia Kraków nadawane są spoza głównej siedziby.

  1. Radio – Aquarium Muzeum Przyrodnicze
  2. Początkowo rozgłośnia miała swoją siedzibę w budynku narożnym przy ulicy Basztowej i Krowoderskiej, później od 1950 r. Radio Kraków mieściło się w pałacyku Tarnowskich przy ulicy Szlak, gdzie znajdował się też niewielki amfiteatr, w którym organizowano liczne spotkania i koncerty z udziałem radiowej orkiestry. Obecnie siedzibą krakowskiego radia jest nowoczesny budynek zlokalizowany przy Alejach Słowackiego 22. Nowy gmach o charakterystycznej sylwetce wzniesiony został wg projektu zespołu Tomasza Mańkowskiego i Piotra Wróbla przez firmę Chemobudowa Kraków. Budynek oddano do użytku w 1999 roku. Na antenie Radia Kraków można usłyszeć zarówno programy rozrywkowe, muzyczne, sportowe ale także historyczne, polityczne, informacyjne i regionalne. Audycje charakteryzują się bogactwem tematycznym, co sprawia, że trafiamy do szerokiego grona odbiorców. Aquarium. Mało kto wie, że w listopadzie 2008 roku na krakowskim Starym Mieście wyrosła dżungla pełna unikatowych gatunków zwierząt. Położona jest nad oceanem, w którym m.in. pływają bohaterzy filmu „Gdzie jest Nemo?”. Niektóre zwierzaki są na wyciągnięcie ręki. Jednym z podstawowych założeń placówki jest realizacja aktywnego programu edukacyjnego, a celem – rozbudzenie postawy proekologicznej i świadomości z zakresu ochrony przyrody. Oferta Aquarium stanowi ponadto doskonałe uzupełnienie zajęć prowadzonych podczas realizacji standardowego programu nauczania we wszystkich typach szkół.

    Czas wycieczki: 8– 9 godzin
    A – 87,00 zł; B – 77,00 zł; C – 65,00 zł; ( zwiedzanie z przewodnikiem Aquarium + karmienie zwierząt )

     

  3. Radio – ZOO

    Pierwsza transmisja hejnał
    u z wieży Mariackiej odbyła się 16 kwietnia 1927 roku, a 16 marca 1930 r. Radio Kraków transmitowało pierwszą mszę z Katedry na Wawelu. Rozgłośnia w Krakowie zasłynęła również z transmisji z boiska piłkarskiego (mecz pomiędzy drużynami Cracovii i Wisły, rozegrany 22 września 1929). Studio im. Romany Bobrowskiej to jedno z ważniejszych miejsc koncertowych Krakowa. Znane ze świetnych koncertów jazzowych z udziałem muzyków z całego świata, których występy są jednocześnie transmitowane na antenie Radia Kraków. Na paletę muzyczną Studia składają się również występy zespołów rozrywkowych, kameralnych, grup folkowych i tzw. młodej sceny muzycznej oraz recitale autorskie. Studio im. Romany Bobrowskiej (dawne S-5) składa się z sali koncertowej dla 200 osób o powierzchni 200 m2 i kubaturze 1500m3 wraz z reżyserką. Studio jest idealnym miejscem do organizacji koncertów, konferencji, gali, pokazów, imprez artystycznych, dużych szkoleń, imprez integracyjnych i biznesowych, a także idealnym miejscem do nagrań koncertowych i realizacji płyt studyjnych. Ogród Zoologiczny otwarto uroczyście 6 lipca 1929 roku w obecności Prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego. W dniu otwarcia zwierzostan liczył 94 sztuki ssaków, 98 sztuk ptaków i 12 sztuk gadów. Były to głównie zwierzęta fauny rodzimej, ale eksponowano również okazy tak egzotyczne jak małpy. W czasie II wojny światowej Krakowskie ZOO znajdowało się pod administracją niemiecką. W 1963 roku utworzono samodzielne przedsiębiorstwo pod nazwą Miejski Park i Ogród Zoologiczny. Rozpoczął się okres rozbudowy i przebudowy ZOO. W roku 1975 obszar ogrodu powiększono do 15 ha. Rozpoczął się wówczas proces modernizacji wybiegów, klat i schronów dla zwierząt. Obecnie ZOO w Krakowie jest średniej wielkości ogrodem europejskim. Zapraszamy do odwiedzenia Mini ZOO, które zostało stworzone z myślą o najmłodszych zwiedzających. Istnieje możliwość bliskiego kontaktu z młodymi zwierzętami. Można pogłaskać i nakarmić przygotowaną przez nas paszą kucyki, króliczki miniaturowe, świnki morskie, żółwie, kózki karłowate, osiołki, lamy. Można przyjrzeć się z bliska zabawnym świnkom wietnamskim i zaprzyjaźnić z mieszkającymi po sąsiedzku mundżakami chińskimi. 

    Czas wycieczki: 8– 9 godzin
    A – 77,00 zł; B – 67,00 zł; C – 55,00 zł;

  4. Radio – Podziemia Rynku Krakowskiego
  5. Obecnie Radio Kraków dociera do słuchaczy na terenie całego województwa małopolskiego, daleko przekraczając jego granice na północy - do Jędrzejowa i Szczekocin, i na wschodzie - po Jedlicze, Dębicę i Połaniec. Radio Kraków w swoim programie przekazuje najbardziej aktualne i ważne informacje dla mieszkańców całej Małopolski. Oprócz serwisów i magazynów informacyjnych przygotowuje dla słuchaczy liczne audycje o tematyce publicystycznej, społecznej i kulturalnej. Bardzo często audycje Radia Kraków nadawane są spoza głównej siedziby.
    Wyposażenie studiów umożliwia także oczyszczenie i restaurację każdego nagrania archiwalnego. Dzięki tej technice jesteśmy w stanie zarejestrować na cyfrowych nośnikach lub przygotować do emisji dźwiękowe zapisy historii, głosy ludzi kultury, sztuki, polityki, rejestrację wydarzeń kulturalnych. Wystawa zatytułowana „Śladami europejskiej tożsamości Krakowa” powstała 4 metry pod płytą Rynku Głównego. Na powierzchni ok. 4 tys. metrów kwadratowych znajdzie się ekspozycja ukazująca rolę Krakowa w średniowiecznej Europie i ponad 800-letnią tradycję handlu i rzemiosła na tym terenie. Nad przygotowaniem ekspozycji przez wiele miesięcy pracowali fachowcy od multimediów, scenografii, produkcji trójwymiarowych i historycy z konsorcjum Trias SA. Komputerowi graficy i spece od animacji wyczarowali efekty specjalne - pod nogami chlupot kałuż, w uszach hejnał z wieży Mariackiej, a na rycinie sylwetki królów Polski mrugających okiem. Podobne niespodzianki twórcy ekspozycji przygotowują niemal na każdym kroku. Chcą w ten sposób przełamać konwencję muzeum z historią "zatopioną w formalinie". Po przejściu trasy w podziemiach Rynku widz, jeśli nawet nie zapamięta daty tatarskiego najazdu czy niezliczonych szczegółów z zakresu mieszczańskich obyczajów, architektury czy alchemii, powinien jednak wynieść w głowie ogólny obraz XV wiecznego miasta. 

    Czas wycieczki: 8– 9 godzin
    A – 79,00 zł; B – 69,00 zł; C – 56,00 zł; ( zwiedzanie z przewodnikiem Podziemi Rynu Krakowskiego )
     

  6. Radio – Ogród Doświadczeń
  7. Dziennikarze Radia Kraków zdobywają liczne nagrody przyznawane zarówno za przygotowane reportaże, jak i materiały informacyjne. Co roku Radio Kraków jest też obecne podczas sesji Parlamentu Europejskiej w Brukseli i Strasbourgu, skąd na żywo nadaje audycje publicystyczne z udziałem europosłów z Małopolski. Nieodzownym elementem programu są również transmisje sportowe z meczy piłki nożnej, siatkówki, żużla czy innych imprez sportowych. W wycieczkach po Radiu Kraków uczestniczyć mogą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, studenci oraz zorganizowane grupy osób dorosłych. Program wycieczki obejmuje (w miarę możliwości) wizytę w newsroomie, studiach nagraniowych, pomieszczeniach reżyserskich oraz studiu koncertowym im. Romany Bobrowskiej. Planowany czas wycieczki: ok. 60 min. Zapraszamy na niezapomniany pobyt w Ogrodzie Doświadczeń. Ogród to ponad 50 interaktywnych instalacji  w wydzielonej  6 hektarowej przestrzeni, pośród drzew i krzewów w Parku Lotników Polskich. Każda z instalacji prezentuje wybrane zjawiska przyrody, można np. samemu wywoływać wir wodny i obserwować go do woli, albo samodzielnie rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie, poczuć, jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość  z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i swoim ciałem tworzyć  niezwykłe obrazy… i wykonać wiele innych eksperymentów. A przede wszystkim poprzez osobiste doświadczanie i  przeżywanie zjawisk fizycznych,  z udziałem własnych zmysłów, próbować rozumieć świat otaczających nas zjawisk. 

    Czas wycieczki: 8– 9 godzin
    A – 73,50 zł; B – 64,50 zł; C – 52,00 zł;
    ( zwiedzanie z przewodnikiem Ogrodu Doświadczeń )

     

  1. Radio – Teatr Groteska
  2. Dzięki dużej powierzchni i kubaturze Studio im. Romany Bobrowskiej jako jedyne w Krakowie umożliwia profesjonalne nagrania dużych form muzycznych, jak nagrania orkiestrowe i chóralne (w Studiu im. Romany Bobrowskiej realizowane były m.in. nagrania fragmentów ścieżki dźwiękowej do filmu "Jasminum" oraz całości ścieżki dźwiękowej do filmu "Pornografia" Jana Jakuba Kolskiego).

     Studio im. Romany Bobrowskiej (S-5) jest także znane mieszkańcom Krakowa jako miejsce spotkań ze znakomitymi artystami i znanymi pisarzami. Pełniąc swoją misję Radio Kraków od lat organizuje tutaj dla swoich Słuchaczy koncerty, spotkania autorskie i debaty. Naszym stałym gościem jest Chór Polskiego Radia. Istnieje również możliwość połączenia studiów, czyli równoczesnego wykorzystania dwóch lub nawet trzech studiów w trakcie jednej sesji nagraniowej. Rozwiązanie takie jest wykorzystywane do równoczesnego nagrania np. orkiestry i solistów. Wyposażenie naszych studiów umożliwia także oczyszczenie i restaurację każdego nagrania archiwalnego. Dzięki tej technice jesteśmy w stanie zarejestrować na cyfrowych nośnikach lub przygotować do emisji dźwiękowe zapisy historii, głosy ludzi kultury, sztuki, polityki, rejestrację wydarzeń kulturalnych. Największym atutem pracy w studiach Radia Kraków są nasi realizatorzy współpracujący z Radiem Kraków nierzadko od kilkunastu lat, ludzie z ogromną pasją i wszechstronnym doświadczeniem w realizacji dźwiękowej, nagraniach i masteringu, cenieni przez najlepszych polskich artystów. Teatr Groteska prowadzi szeroką działalność edukacyjną dla dzieci, młodzieży i nauczycieli (m.in. liczne warsztaty i konkursy teatralne), chętnie włącza się w szereg prowadzonych w przestrzeni miejskiej akcji teatralnych. Groteska organizuje także projekty o charakterze międzynarodowym – festiwale i seminaria tematyczne, które mają ukazać teatr lalkowy w szerszym kontekście kulturowym. Dynamicznie działa także Scena Of Groteska, na której występują artyści kabaretu i estrady. Rok rocznie w lutym teatr jest organizatorem, cieszącego się wielką popularnością, spektaklu Reality Shopka Szoł z udziałem znanych polityków, a każdego czerwca organizuje adresowane do masowej publiczności, niezwykle spektakularne widowisko plenerowe Wielka Parada Smoków – ogląda je około 60 tysięcy widzów.

    Czas wycieczki: 8– 9 godzin
    A – 82,50 zł; B – 72,50 zł; C – 60,00 zł;

  1. Radio – Park Wodny

    Początkowo rozgłośnia miała swoją siedzibę w budynku narożnym przy ulicy Basztowej i Krowoderskiej, później od 1950 r. Radio Kraków mieściło się w pałacyku Tarnowskich przy ulicy Szlak, gdzie znajdował się też niewielki amfiteatr, w którym organizowano liczne spotkania i koncerty z udziałem radiowej orkiestry. Obecnie siedzibą krakowskiego radia jest nowoczesny budynek zlokalizowany przy Alejach Słowackiego 22. Nowy gmach o charakterystycznej sylwetce wzniesiony został wg projektu zespołu Tomasza Mańkowskiego i Piotra Wróbla przez firmę Chemobudowa Kraków. Budynek oddano do użytku w 1999 roku. Na antenie Radia Kraków można usłyszeć zarówno programy rozrywkowe, muzyczne, sportowe ale także historyczne, polityczne, informacyjne i regionalne. Audycje charakteryzują się bogactwem tematycznym, co sprawia, że trafia do szerokiego grona odbiorców. Zapraszamy na doskonałą zabawę i wypoczynek pośród mnóstwa wodnych atrakcji. Basen zaprasza Państwa na doskonały wypoczynek pośród wielu ciekawych atrakcji wodnych jak: basen rekreacyjny (w basenie tym znajdziecie Państwo wiele atrakcji, m.in. ogromną fontannę smoka, dwie ściany do wspinaczki, tory do pływania oraz dzikie źródła), basen rekreacyjny ze zjeżdżalniami zewnętrznymi (w tej największej niecce basenowej znajduje się  m. in. granatowo-pomarańczowa zjeżdżalnia Salamandra, ogromna kolorowa misa o nazwie Tornado, a także  najnowsza atrakcja - basen z falą!), brodzik dla dzieci (szalona zabawa dla najmłodszych, dzieci mają do swojej dyspozycji brodzik, w którym znajdują się specjalnie dla nich przygotowane kolorowe atrakcje. Dzieci bawią się bezpiecznie w odpowiednio płytkiej wodzie, której poziom nie przekracza 0,6 metra), aneks Sarnowy ( w Parku Wodnym możemy się zrelaksować i odprężyć w aneksie saunowym, znajdującym się w hali basenowej. Tutaj do wyboru jest kilka saun o różnych właściwościach i temperaturach), barek wodny (oprócz wszelkich atrakcji związanych z wodą, w hali basenowej znajduje się także Barek Wodny, w którym w czasie wodnych szaleństw można się posilić i odpocząć.

    Czas wycieczki: 8– 9 godzin
    A – 79,50 zł; B – 69,50 zł; C – 57,50 zł; ( godzinny pobyt w Parku Wodnym )
    A – 87,50 zł; B – 77,50 zł; C – 65,50 zł; ( dwu godzinny pobyt w Parku Wodnym )
    A – 96,50 zł; B – 86,50 zł; C – 74,00 zł; ( cało dniowy pobyt w Parku Wodnym )

 


TVP Kraków

 

Oddział TVP S.A. w Krakowie produkuje programy na antenę ogólnopolską, oraz współtworzy program TVP Info, uzupełniając go własnymi pozycjami. Oprócz tego codziennie, o stałych porach, na kilkadziesiąt minut TVP2 przerywa emisję programu ogólnopolskiego, aby oddziały terenowe mogły przekazać mieszkańcom regionów lokalne aktualności. Oddział posiada redakcje terenowe w Tarnowie, Zakopanem, Nowym Sączu i Oświęcimiu. Telewizja Kraków powstała w 1961 roku. 16 września 1966 roku rozpoczęto emisję programu informacyjnego "Kronika". Z inicjatywy mieszkańców Krakowa powstał Społeczny Komitet Budowy Telewizji. Zgromadzono fundusze i w 1968 roku na wzgórzu Krzemionki powstała stacja telewizyjna. W 1991 roku zaczęło działać studio widowisk artystycznych S-3 w Łęgu. Od 1993 roku TVP Kraków emituje własny program regionalny.

  1. Telewizja – Ogród Doświadczeń
  2. Telewizja Polska S.A. Oddział w Krakowie dysponuje nowoczesną bazą techniczną umożliwiającą realizację wszelkich form programowych techniką: transmisyjną, EFP, ENG i studyjną. Oddział posiada nowoczesne cyfrowe wozy transmisyjne pracujące w różnych technologiach. Kamery ENG i profesjonalne zestawy montażowe pozwalają na produkcję zarówno w technologii analogowej jak i cyfrowej. Oferuje trzy studia (350 m2, 600 m2 i 1000 m2), wozy transmisyjne, łączowe i dźwiękowe, nowoczesny dział post produkcji, profesjonalne kamery, kompleksowe zaplecze technologiczne (projektowanie i wykonywanie scenografii, dekoracji, kostiumów, charakteryzatornie), wysoko wykwalifikowany, doświadczony zespół dziennikarzy i realizatorów. 
    Zapraszamy na niezapomniany pobyt w Ogrodzie Doświadczeń. Ogród to ponad 50 interaktywnych instalacji  w wydzielonej  6 hektarowej przestrzeni, pośród drzew i krzewów w Parku Lotników Polskich. Każda z instalacji prezentuje wybrane zjawiska przyrody, można np. samemu wywoływać wir wodny i obserwować go do woli, albo samodzielnie rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie, poczuć, jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość  z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i swoim ciałem tworzyć  niezwykłe obrazy… i wykonać wiele innych eksperymentów. A przede wszystkim poprzez osobiste doświadczanie i  przeżywanie zjawisk fizycznych,  z udziałem własnych zmysłów, próbować rozumieć świat otaczających nas zjawisk. 

    Czas wycieczki: 8– 9 godzin
    A – 74,50 zł; B – 65,50 zł; C – 52,00 zł; ( zwiedzanie z przewodnikiem Ogrodu Doświadczeń )

     

  3. Telewizja – Teatr Groteska
  4. Studio S-1: powierzchnia 350 m2, system PAL . Wizja: 1 kamera stacjonarna BVP 500, 3 kamery przenośne BVP 550, obiektywy Fujinon i Canon, mikser analogowy Grass-Valley GVG-2000, urządzenie efektów cyfrowych.
    Studio S-2: hala zdjęciowa o powierzchni 600 m2, oświetlenie: 200 kW, realizacja za pomocą wozów transmisyjnych . Studio produkcyjne S-3 w Łęgu dysponuje nowoczesną bazą techniczną (cyfra) umożliwiającą zrealizowanie dużych form programowych (np. z udziałem publiczności do 600 osób). Powierzchnia studia wynosi 1000 m2 (z zapadnią o głębokości 2m, z dwoma platformami o wymiarach ca 5m x 8,70 m). Wysokość użyteczna (horyzont) wynosi 10m. Obiekt posiada parking, zaplecze gastronomiczne (kawiarnia, bufet, stołówka) oraz stałe dwukierunkowe połączenie (wizja, fonia, stereo, czterodrut) przez CPA Krzemionki z siecią LR. Studio dysponuje montażem nieliniowym AVID oraz montażem liniowym analogowo-cyfrowym. Możliwy jest także wynajem następujących pomieszczeń: hala montowni, stolarnia, warsztat mechaniczny, modelarnia, malarnia, tapicernia, charakteryzatornia (natrysk, WC), garderoby statystów, magazyn rekwizytów, magazyn kostiumów, magazyn dekoracji. 
    Teatr Groteska
    prowadzi szeroką działalność edukacyjną dla dzieci, młodzieży i nauczycieli (m.in. liczne warsztaty i konkursy teatralne), chętnie włącza się w szereg prowadzonych w przestrzeni miejskiej akcji teatralnych. Groteska organizuje także projekty o charakterze międzynarodowym – festiwale i seminaria tematyczne, które mają ukazać teatr lalkowy w szerszym kontekście kulturowym. Dynamicznie działa także Scena Of Groteska, na której występują artyści kabaretu i estrady. Rok rocznie w lutym teatr jest organizatorem, cieszącego się wielką popularnością, spektaklu Reality Shopka Szoł z udziałem znanych polityków, a każdego czerwca organizuje adresowane do masowej publiczności, niezwykle spektakularne widowisko plenerowe Wielka Parada Smoków – ogląda je około 60 tysięcy widzów.

    Czas wycieczki: 8– 9 godzin
    A – 83,50 zł; B – 73,50 zł; C – 61,50 zł;

  5. Telewizja – ZOO
  6. Telewizja posiada wóz transmisyjny cyfrowy z kamerami BVP 550 Sony (możliwość zwiększenia kamer do 8) z radiowym łączem kamerowym, magnetowidami DVW A 500P, syntetyzerem napisów Tape Deko - D1, konsoletą foniczną Studer 928 i stanowiskami komentatorskimi. Wóz EFP cyfrowo-analogowy, kamery BVP 550 Sony (przystosowany do podłączenia 2 dodatkowych kamer), 1 kamkoder cyfrowy DVW-700 (może realizować samodzielne pozycje programowe w technologii cyfrowej EFP), magnetowidy Sony DVW 250 (cyfrowy) i Sony BVW 75P (analogowy), generator znaków Presto 100, konsoleta foniczna analogowa.
    Kamerowe łącze mikrofalowe, umożliwiające bezprzewodową współpracę kamery ENG z wozem reporterskim na odległość ok. 600 m. Wóz łączowy wyposażony w dwa komplety łącz mikrofalowych Microvawe pozwalające zestawić 1 skok łączowy ze 100 % rezerwą, każdy zestaw umożliwia przesłanie 1 sygnału wizyjnego i 2 sygnałów fonicznych mono (lub 1 sygnału stereo) na odległość ok.60 km, moc łącza ok. 2 W, częstotliwość pracy 8,5 GHz. Sprzęt oświetleniowy: reflektory światła wyładowczego ( z soczewka Fresnela i open face), reflektory halogenowe, statywy Manfrotto. 
    Ogród Zoologiczny otwarto uroczyście 6 lipca 1929 roku w obecności Prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego. W dniu otwarcia zwierzostan liczył 94 sztuki ssaków, 98 sztuk ptaków i 12 sztuk gadów. Były to głównie zwierzęta fauny rodzimej, ale eksponowano również okazy tak egzotyczne jak małpy. W czasie II wojny światowej Krakowskie ZOO znajdowało się pod administracją niemiecką. W 1963 roku utworzono samodzielne przedsiębiorstwo pod nazwą Miejski Park i Ogród Zoologiczny. Rozpoczął się okres rozbudowy i przebudowy ZOO. W roku 1975 obszar ogrodu powiększono do 15 ha. Rozpoczął się wówczas proces modernizacji wybiegów, klat i schronów dla zwierząt. Obecnie ZOO w Krakowie jest średniej wielkości ogrodem europejskim. Zapraszamy do odwiedzenia Mini ZOO, które zostało stworzone z myślą o najmłodszych zwiedzających. Istnieje możliwość bliskiego kontaktu z młodymi zwierzętami. Można pogłaskać i nakarmić przygotowaną przez nas paszą kucyki, króliczki miniaturowe, świnki morskie, żółwie, kózki karłowate, osiołki, lamy. Można przyjrzeć się z bliska zabawnym świnkom wietnamskim i zaprzyjaźnić z mieszkającymi po sąsiedzku mundżakami chińskimi.

    Czas wycieczki: 8– 9 godzin
    A – 78,00 zł; B – 68,00 zł; C – 56,00 zł;

     

  7. Telewizja – Aquarium Muzeum Przyrodnicze

    Oddział TVP S.A. w Krakowie produkuje programy na antenę ogólnopolską, oraz współtworzy program TVP Info, uzupełniając go własnymi pozycjami. Oprócz tego codziennie, o stałych porach, na kilkadziesiąt minut TVP2 przerywa emisję programu ogólnopolskiego, aby oddziały terenowe mogły przekazać mieszkańcom regionów lokalne aktualności. Oddział posiada redakcje terenowe w Tarnowie, Zakopanem, Nowym Sączu i Oświęcimiu. Telewizja Kraków powstała w 1961 roku. 16 września 1966 roku rozpoczęto emisję programu informacyjnego "Kronika". Z inicjatywy mieszkańców Krakowa powstał Społeczny Komitet Budowy Telewizji. Zgromadzono fundusze i w 1968 roku na wzgórzu Krzemionki powstała stacja telewizyjna. W 1991 roku zaczęło działać studio widowisk artystycznych S-3 w Łęgu. Od 1993 roku TVP Kraków emituje własny program regionalny. Aquarium. Mało kto wie, że w listopadzie 2008 roku na krakowskim Starym Mieście wyrosła dżungla pełna unikatowych gatunków zwierząt. Położona jest nad oceanem, w którym m.in. pływają bohaterzy filmu „Gdzie jest Nemo?”. Niektóre zwierzaki są na wyciągnięcie ręki. Jednym z podstawowych założeń placówki jest realizacja aktywnego programu edukacyjnego, a celem – rozbudzenie postawy proekologicznej i świadomości z zakresu ochrony przyrody. Oferta Aquarium stanowi ponadto doskonałe uzupełnienie zajęć prowadzonych podczas realizacji standardowego programu nauczania we wszystkich typach szkół.

    Czas wycieczki: 8– 9 godzin
    A – 88,00 zł; B – 78,00 zł; C – 66,00 zł; ( zwiedzanie z przewodnikiem Aquarium + karmienie zwierząt )