Zapraszamy w Beskidy. 

 Luboń Wielki (1023 m.n.p.m.)   Najwyższy szczyt okolic Rabki
 wyjazd o godz. 8.00,  czas wycieczki 7-8 godzin 


Widok z Lubona Wielkiego

Z Rabki-Zarytego na Luboń prowadzi szlak żółty, jest to bez wątpienia jeden z najciekawszych szlaków w Beskidzie Wyspowym i to zarówno ze względu na walory widokowe jak i atrakcje geologiczne. Na trasie znajduje się jedyne w tej części Beskidów rumowisko zwietrzałych piaskowców, kilka niewielkich jaskiń i dziewicze lasy bukowe, a strome podejścia i skalne odcinki nadają jej prawdziwie wysokogórski charakter. Wycieczkę rozpoczynamy w Rabce Zdrój. Ruszamy szlakiem koloru niebieskiego. Naszym celem jest Królewska Góra gdzie znajduje się wieża widokowa. Będziemy mogli zobaczyć wspaniałe widoki na Pasmo gór Gorców, Beskidu Żywieckiego z Babią Górą, oraz Beskid Wyspowy z Luboniem Wielkim.  Następnie schodzimy do dzielnicy Rabka-Zaryte skąd szlakiem koloru żółtego udamy się na Luboń Wielki. Początkowo szlak prowadzi nas łąkami Przecinamy wąskie partie lasu, a kolejne, coraz szersze panoramy na południe ukazują zespól niewielkich wzgórz nad Rabą. Za nimi długie pasma Gorców z Turbaczem i Kudłoniem.

 Po wejściu do lasu idziemy początkowo szeroką, kamienistą drogą, a po 15 minutach, na skraju niewielkiej polanki skręcamy na prawo, stromo do góry. Przecinamy niewielką łąkę i rozpoczynamy mozolną, zasadniczą wspinaczkę na południowe stoki Lubonia. Przed nami najciekawszy odcinek trasy. Kamienista ścieżka wyprowadza na niewielki garb terenowy pokryty rumowiskiem głazów, a potem nieznacznie obniża się na skraj gołoborza. Wkraczamy na teren rezerwatu „Luboń Wielki”. Szlak wspina się niezwykle stromo po potężnych skupiskach piaskowca, toteż nie ma się co dziwić, że został ambitnie nazwany „percią”. W górnej partii gołoborza należy zwrócić uwagę na znaki. Przy dojściu do pierwszych drzew skręcamy w prawo i rozpoczynamy stromy trawers górnym fragmentem rumowiska. Ścieżka kluczy między zwalonymi drzewami, potężnymi wykrotami i skalnymi ambonami. Po przejściu ok. 200 m szlak gwałtownie skręca na lewo, prawie o 180° i wspina się na garb terenowy o nazwie Dziurawe Turnie, wiodąc skrajem bezwodnej niszy osuwiskowej. Po prawej stronie znajduję się kilka niewielkich jaskiń — schronisk skalnych.
W obrębie rezerwatu przyrody „Luboń Wielki” odkryto i zinwentaryzowano w sumie 2 jaskinie i 3 schroniska skalne. Najbardziej znana, licząca 8 m „Jaskinia w Luboniu I” znajduje się przy szlaku, była wielokrotnie opisywana w literaturze turystycznej. „Jaskinia w Luboniu II” znajduje się kilkanaście metrów na prawo od szlaku pod niewysoką ścianką skalną. Ma długość 26 m i została odnaleziona i zinwentaryzowana dopiero w lipcu 1997 r. przez grotołazów z Dębicy. Na niewielkiej przełączy kolejny zwrot na prawo i ostatnie podejście na szczytową kopułę Lubonia Wielkiego. Wkrótce z prawej dołączają znaki czerwone od strony Glisnego. Wraz z nimi idziemy na zachód. Spomiędzy drzew wychyla się najpierw sylwetka wieży przekaźnikowej, a potem charakterystyczny budynek schroniska. Przy schronisku zasłużona przerwa, a następnie powrót do Rabki-Zdrój szlakiem koloru zielonego. Powrotna trasa będzie łatwa i relaksowa. 

CENA: 49.00 zł 
WYCIECZKI PROWADZI DOŚWIADCZONY PROFESJONALNY PRZEWODNIK – RATOWNIK GÓRSKI.

Cena obejmuje: bus klasy turystycznej, przewodnika. Ubezpieczenia NNW. Bilety wstępów uczestnicy opłacają indywidualnie. Szczegółowe informacje o wycieczkach w siedzibie biura Bit-Bort Travel. Przy niskiej frekwencji organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki na 24 godziny przed wyjazdem.

Wysoka 1050 m. n.p.m.     Najwyższy szczyt Pienin
wyjazd o godz. 8.00,    czas wycieczki 5-6 godzin + dojazd


Widok z Wysokiej

Małe Pieniny to część Pienińskiego Pasa Skałkowego. Leży na pograniczu Polski i Słowacji. Od wschodu od Pasma Radziejowej ( Beskid Sądecki ) oddziela je przełęcz Rozdziela. Od zachodu rzeka Dunajec, od południa Magura Spiska a od północy Pasmo Radziejowej. Najwyższym szczytem Małych Pienin i Pienin jest Wysoka 1050 m npm. Zaliczana jest do Korony Gór w Polsce. Jest szczytem wyraźnie wyróżniającym się od terenu. Po północnej stronie jest porośnięta lasem. Zbudowana jest z wapieni krynoidowych. Poniżej szczytu w kierunku wąwozu Homole , znajduje się baza studencka czynna w lecie.Wycieczkę rozpoczynamy od przejścia przez Wąwóz Homole. Turystyczna ścieżka przekracza kilkakrotnie potok. Dawniej pokonywano go przeskakując po dużych kamieniach na jego dnie, co wymagało nieco zręczności, obecnie dla wygody turystów wykonano metalowe mostki. Po przejściu przez drewniany mostek potoku Kamionka, zaraz po lewej stronie skała zwana Wapiennik, a za nią ciągnie się dalej długa niemal pionowa ściana Grzebienia. Po przeciwległej (prawej) stronie ciągnie się wyższa od nich i równie stroma Prokwitowska Homola. Istnieją w niej szyby górnicze – w przeszłości poszukiwano tu złota. Za Grzebieniem znajduje się Niska Skała o wysokości 70 m, a za nią Wysoka Skała, mająca aż 120 m wysokości. Skały te mają czerwonawe zabarwienie, świadczące o zawartości żelaza. Dalej trasa prowadzi lesistym i zawalonym rumowiskiem dużych głazów zboczem, po lewej stronie potoku. Dość strome podejście ułatwiają drewniane stopnie i poręcze. Towarzyszy nam szum potoku spadającego po kaskadach. Potok rozwidla się w kilku miejscach. Ścieżka wyprowadza na Dubantowską Dolinkę, gdzie znajduje się koszona polana, ławki i stoły dla turystów. Znajdują się tutaj tzw. Kamienne Księgi - skały, na których według miejscowych podań zapisano ludzkie losy aż do końca świata. Od strony wyjścia z wąwozu wał kamienny, a dookoła polanki wykonana z naturalnych kamieni ścieżka. 

Polana pod Wysoką – polana pienińska (właściwie to połonina), znajdująca się na północnych zboczach najwyższego szczytu Pienin – Wysokiej, a powyżej rezerwatu przyrody Wąwozu Homole. Po wschodniej stronie Wysokiej połonina ta ciągnie się do samego grzbietu małych Pienin i dalej na południowych jego zboczach, już po słowackiej stronie.Na szczyt Wysokich Skałek prowadzi ślepa odnoga ścieżki turystycznej. Ten końcowy odcinek szlaku był przez pewien czas zamknięty, jednak obecnie szczyt jest znów udostępniony do zwiedzania przez turystów. Ścieżka początkowo biegnie lasem i następnie stromym zboczem, miejscami przy pomocy żelaznych, oporęczowanych schodów, prowadzi ostro do góry, osiągając piętro skałkowe. W tym miejscu napotykamy niewielką galerie widokową ubezpieczona, stalowymi poręczami. Dalej nieco bardziej skalistym terenem ścieżka doprowadza do kolejnych schodów, które wyprowadzają na skalną kopułę wierzchołka Wysokich Skałek. Na szczycie galeria widokowa ubezpieczona poręczami. Można wrócić tym samym szlakiem lub polna droga do Jaworek. Trasę naszego przejazdu możemy wzbogacić o odwiedziny Dębna Podhalańskiego, gdzie możemy zobaczyć drewniany kościółek z 1490 roku. Dobrze nam znany z filmu o Janosiku. Proponujemy również spacer po Parku Zdrojowym w Szczawnicy.

CENA: 76.00 zł 
WYCIECZKI PROWADZI DOŚWIADCZONY PROFESJONALNY PRZEWODNIK – RATOWNIK GÓRSKI.

Cena obejmuje: bus klasy turystycznej, przewodnika. Ubezpieczenia NNW. Bilety wstępów uczestnicy opłacają indywidualnie. Szczegółowe informacje o wycieczkach w siedzibie biura Bit-Bort Travel. Przy niskiej frekwencji organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki na 24 godziny przed wyjazdem.

Babia Góra 1725 m. n.p.m.    Najwyższy szczyt w Beskidach
wyjazd o godz. 8.00   czas wycieczki 8--9 godzin + dojazd


Widok na Babią Górę

Babia Góra to najwyższy masyw polskich Beskidów. Cały wyraźnie góruje nad okolicznymi wzniesieniami. Na stokach Babiej Góry występuje piętrowy układ roślinności od regla dolnego, przez bór świerkowy, kosodrzewinę, aż po piętro z roślinnością wysokogórską (porosty). Babia Góra to bardzo atrakcyjny krajobrazowo szczyt, niemniej jednak wysoki i groźny. Północna, skalista część masywu Babiej Góry jest bardzo stroma (nachylenie do 60°), poprzecinana żlebami i wypływającymi ze zbocza strumieniami. Zimą często zdarzają się tu lawiny. Południowa część jest zdecydowanie łagodniejsza. W rejonie szczytu, po słowackiej stronie grzbiet jest prawie płaski.
Na Babią Górę najlepiej udać się czerwonym szlakiem z Przełęczy Krowiarki (Lipnickiej) 1012 m n.p.m., dokąd można dojechać autobusem. Interesujący szlak wiedzie także z Zawoi Markowa przez Markowe Szczawiany (zielony szlak) a potem czerwonym lub żółtym na szczyt Babiej. Najlepiej jednym szlakiem wejść a drugim zejść. 

Jeśli zdecydujemy się na wejście czerwonym szlakiem z Przełęczy Krowiarki, to na początek czeka nas 50 minutowe ostre podejście w lesie (zejście 30 minut). Po tym czasie dojdziemy na Sokolicę (1367 m n.p.m.) skąd ujrzymy piękny widok na Babią Górę. Po 2,40h (zejście 1,30h) od Sokolicy docieramy na szczyt Babiej. Z wierzchołka przy bezchmurnym niebie można zobaczyć Beskid Śląski, Makowski, Żywiecki, Gorce, Tatry, góry słowackie, a w przy wyjątkowej przejrzystości (3-4 razy w roku) nawet przedmieścia Krakowa.
Chcąc zejść z Babiej Góry do Schroniska na Markowych Szczawinach mamy do wyboru dwie drogi. Szlak czerwony wiedzie do Markowych Szczawin przez Przełęcz Brony (zejście 45 minut, wejście 1,20h), skąd po 20-30 minutach znajdziemy się przy schronisku. Jest to szlak przystępny dla przeciętnego turysty i nie powinien sprawiać większych kłopotów. 
Żółty szlak - Perć Akademików. Znacznie trudniejszy, do złudzenia przypominający te w Tatrach Wysokich. Przeznaczony jest dla doświadczonych turystów i wymaga dobrej kondycji fizycznej. Zejście Percią Akademików zajmie 1h, wejście ok. 1,40 h.

CENA: 93.00 zł 
WYCIECZKI PROWADZI DOŚWIADCZONY PROFESJONALNY PRZEWODNIK – RATOWNIK GÓRSKI.

Cena obejmuje: bus klasy turystycznej, przewodnika. Ubezpieczenia NNW. Bilety wstępów uczestnicy opłacają indywidualnie. Szczegółowe informacje o wycieczkach w siedzibie biura Bit-Bort Travel. Przy niskiej frekwencji organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki na 24 godziny przed wyjazdem.

Mogielica 1170 m. n.p.m.   najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego
wyjazd o godz. 7.00   czas wycieczki 7-8 godzin + dojazd 


Widok z Mogielicy

Mogielica jest celem wielu wycieczek turystycznych. Mogielica należy do Korony Gór Polski. Popularność szczytu wzrosła od czasu wybudowania na nim wieży widokowej. Od dawna rozważa się też wybudowanie schroniska górskiego. Na szczycie Mogielicy od wielu już lat organizowany jest w sierpniu (w przedostatnią niedzielę) coroczny „Złaz turystyczny – Mogielica”. Jego organizatorami są gminy, na których terenie leży ten szczyt, a więc Dobra, Słopnice, Kamienica, a także starostwo Limanowej.
Rozległy masyw Mogielicy jest zalesiony. Są to głównie lasy świerkowo-jodłowe i buczyna karpacka, wierzchołkowe partie zaś porasta skarlały las świerkowy. Ten las świerkowy to jedyny w całym Beskidzie Wyspowym fragment regla górnego. Wielki kompleks leśny stanowi ostoję wielu rzadkich zwierząt.

 Z większych ssaków występują tu: borsuk, popielica, wydra, jeleń, sarna, dzik, ryś, okresowo pojawiają się wilki. Z rzadszych płazów występuje kumak górski, traszka górska i karpacka. Kompleksowe badania trwające od 2001 potwierdziły występowanie tutaj aż 105 gatunków ptaków lęgowych, w tym tak rzadkich, jak: głuszec, orlik krzykliwy, cietrzew, puszczyk uralski, włochatka, sóweczka, puchacz, dzięcioły białogrzbiety i trójpalczasty, siwerniak, czeczotka. Dla większości z nich Mogielica jest jedyną ostoją w całym Beskidzie Wyspowym. Form skalnych jest niewiele. Z rzadka spotkać można niewielkie ostańce skalne i szczeliny skalne. Na południowo-wschodnim grzbiecie Mogielicy opadającym do Przełęczy Słopnickiej, przy zielonym szlaku turystycznym znajduje się szereg zwietrzałych skał. 25 lutego 2011 na szczycie Mogielicy oraz na jej północnych stokach utworzono rezerwat przyrody Mogielica o powierzchni 50,44 ha wraz z otuliną o powierzchni 90,69 ha. Głównym celem rezerwatu jest ochrona głuszca i jego biotopu oraz innych rzadkich gatunków ptaków, ich siedlisk przyrodniczych, a także form skalnych. W masywie Mogielicy znajdowało się kilkanaście polan. Największa z polan to położona na południowo-zachodnim grzbiecie poniżej szczytu widokowa polana zwana Stumorgi, Polaną Stumorgową lub Halą Stumorgową. Nazwa hali Stumorgi pochodzi od dawnej jednostki powierzchni – mórg (ok. 0,5 ha). W istocie hala miała powierzchnię większą od 50 ha. Dawniej stały na niej szałasy i mieszkańcy Jurkowa wypasali tu ogromne stada owiec. Obecnie, po zaprzestaniu wypasu, hala stopniowo zarasta, a jej powierzchnia uległa już zmniejszeniu. Na północnym grzbiecie Mogielicy znajduje się dużo mniejsza, lecz bardzo widokowa polana Wyśnikówka, stanowiąca charakterystyczny, rozpoznawalny z daleka element sylwetki Mogielicy. Na przedłużeniu tego grzbietu w północno-zachodnim kierunku (przy niebieskim szlaku) znajduje się druga co do wielkości Cyrla. Na polanie tej nadal prowadzi się koszarowy wypas owiec. Z wszystkich tych polan roztaczają się szerokie widoki. Turyści wędrujący od przełęczy Rydza Śmigłego w dolnej części podejścia przechodzą przez niewielką polanę Mocurka. Inne polany znajdują się poza szlakami turystycznymi lub już zarosły lasem


CENA: 85.00 zł 
WYCIECZKI PROWADZI DOŚWIADCZONY PROFESJONALNY PRZEWODNIK – RATOWNIK GÓRSKI.

Cena obejmuje: bus klasy turystycznej, przewodnika. Ubezpieczenia NNW. Bilety wstępów uczestnicy opłacają indywidualnie. Szczegółowe informacje o wycieczkach w siedzibie biura Bit-Bort Travel. Przy niskiej frekwencji organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki na 24 godziny przed wyjazdem.


Turbacz 1310 m. n.p.m.   najwyższy szczyt Gorców
wyjazd o godz. 8.00    czas wycieczki 7-8 godzin + dojazd


Widok z Turbacza na Tatry

Z Nowego Targu do schroniska na Turbaczu leżącego w górach Gorcach prowadzą dwa niezwykle interesujące pod względem widokowym szlaki turystyczne. Jest to szlak koloru żółtego i zielonego. Wyjście w obu przypadkach zajmuje ok. 2, 5 godziny. Żółty szlak prowadzi obok kaplicy wybudowanej z okazji I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski zwany jest również Szlakiem Papieskim. 

Przy Kaplicy Papieskiej corocznie w drugą niedzielę sierpnia odbywa się Święto Gór.W górnym odcinku do szlaku żółtego dołącza szlak koloru zielonego i odtąd biegną razem, a dodatkowo towarzyszy im niebieski szlak prowadzący z Łopusznej. Wyruszając sprzed placu przy schronisku pod Turbaczem szlaki wiodą przez chwilę w kierunku szczytu Turbacza, po czym odchodzą nieco w lewo i prowadzą dalej w dół leśną przecinką. Wkrótce też osiągają pierwszą z widokowych polan. Po około 20 minutach droga dociera do rozstaju szlaków na Polanie Wisielakówka, na której znaki żółte odbijają na zachód w kierunku Kaplicy Papieskiej. Znaki niebieskie towarzyszą zielonym jeszcze przez kilkanaście minut, by wreszcie skręcić w stronę Łopusznej. Zielony szlak prowadzi dalej polną drogą wytyczoną grzbietem opadającym spod Turbacza i biegnącym przez wzniesienie Bukowiny Waksmundzkiej. Droga nieznacznie i równomiernie obniżając się w kierunku Nowego Targu co kilkanaście minut przecina malownicze polany, z których rozciągają się piękne widoki na rozległe Podhale oraz na wznoszący się w oddali mur tatrzańskich szczytów. Elementem dodającym uroku mijanym polanom są bardzo liczne szałasy. Przy końcu grzbietu zaczyna się kilkunastominutowy odcinek, na którym droga zdecydowanie stromiej prowadzi w dół i na końcu którego, po przekroczeniu potoku, dochodzimy do asfaltowej drogi. Jest to ulica Kowaniec, która prowadzi w kierunku centrum Nowego Targu mijając wkrótce po lewej stok narciarski. 


CENA: 85.00 zł 
WYCIECZKI PROWADZI DOŚWIADCZONY PROFESJONALNY PRZEWODNIK – RATOWNIK GÓRSKI.

Cena obejmuje: bus klasy turystycznej, przewodnika. Ubezpieczenia NNW. Bilety wstępów uczestnicy opłacają indywidualnie. Szczegółowe informacje o wycieczkach w siedzibie biura Bit-Bort Travel. Przy niskiej frekwencji organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki na 24 godziny przed wyjazdem.


Trzy Korony 985 m. n.p.m.  Najwyższy szczyt Pienin Właściwych
wyjazd o godz. 8.00      czas wycieczki 5-7 godzin + dojazd


Widok na Trzy Korony

Szlak turystyczny przez wąwóz prowadzi starą ścieżką łączącą Sromowce Niżne z Krościenkiem – jest to najkrótsze połączenie piesze między tymi miejscowościami. Idąc od strony Sromowiec z tzw. Równi, najpierw mijamy Pawilon wystawowy PPN, następnie górskie schronisko PTTK "Trzy Korony". Przed wejściem do wąwozu z lewej strony stoi krzyż i tablice informacyjne parku narodowego. Zaraz za wejściem z lewej strony znajdują się urwiska i piargi Podskalniej Góry. Miejscowa ludność nazywała je Cieplicą, gdyż wiosną najwcześniej na nich topniały śniegi. Według legend podobno urządzano w tym miejscu zasadzki na Tatarów i Szwedów podczas potopu szwedzkiego. Turystyczna ścieżka prowadzi prawym odgałęzieniem – wąwozem Pod Kopą, który powyżej Rojowej Skały tworzy wąską szczelinę pomiędzy skałami. W zboczu po lewej (zachodniej) stronie tego wąwozu, zwanym Pod Ściany znajdują się na wysokości 20 i 80 m powyżej dna dwie nieduże jaskinie (po 7 m długości).

 Z jaskiniami tymi związane jest wiele legend o skarbach. Dawniej były używane za schronienie, o czym świadczą ich okopcone sklepienia. Wyżej wąwóz rozszerza się, a szlak zakosami przez las wznosi się na Czoło. Po prawej stronie, pod Trzema Koronami widać sterczącą ponad lasem bardzo charakterystyczną turnię zwaną Kopą Siana (837 m n.p.m.), gdyż kształtem przypomina góralskie kopy siana. Kazimierz Sosnowski w 1930 pisał o niej: "zupełnie jakby koniec olbrzymiego miecza z ziemi wystawał". Dochodzimy do niewielkiego źródełka. Tutaj wąwóz kończy się. Powyżej znajduje się Polana Szopka, a po kilku minutach Przełęcz Szopka. Po odpoczynku ruszamy w dalszą drogę na Trzy Korony. Podejście zajmie nam ok 45 minut i nie jest już tak wyczerpujące jak to do przełęczy. Po drodze mijamy Polanę Pieniny. Osiągamy Trzy Korony. Z jednego z nielicznych odkrytych miejsc widok w lewo na Dunajec i zabytkowy kompleks składający się z kościoła i klasztoru w słowackiej miejscowości Czerwony Klasztor (Červený Kláštor). Wejście na szczyt Trzech Koron (najwyższa z turni go tworzących nosi nazwę Okrąglica) platformę widokową prowadzi po metalowych podestach. Widok jest niepowtarzalny i wynagradza długie podejście . Obejmuje Dunajec, Sromowce Niżne i Czerwony Klasztor (Červený Kláštor) u naszych stóp, a dalej przy dobrej pogodzie widać Tatry, Babią Górę (1725 m n.p.m.) oraz Gorce. Ze szczytu schodzimy na przełęcz Kosarzyska i trawersując zbocze Trzech Koron schodzimy do schroniska Trzy Korony na zasłużony odpoczynek. Trasę naszego przejazdu możemy wzbogacić o odwiedziny Dębna Podhalańskiego. Gdzie możemy zobaczyć drewniany kościółek z 1490 roku. Dobrze nam znany z filmu o Janosiku. Proponujemy również przerwę na spacer po koronie Jeziora Czorsztyńskiego. 


CENA: 76.00 zł 
WYCIECZKI PROWADZI DOŚWIADCZONY PROFESJONALNY PRZEWODNIK – RATOWNIK GÓRSKI.

Cena obejmuje: bus klasy turystycznej, przewodnika. Ubezpieczenia NNW. Bilety wstępów uczestnicy opłacają indywidualnie. Szczegółowe informacje o wycieczkach w siedzibie biura Bit-Bort Travel. Przy niskiej frekwencji organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki na 24 godziny przed wyjazdem.


Babia Góra 1725 m. n.p.m. - Wschód Słońca       Najwyższy szczyt w Beskidach
wyjazd o godz. 21.00     Czas wycieczki ok. 10 godzin + dojazd


Wschód Słońca n aBaniej Górze
Babia Góra to najwyższy masyw polskich Beskidów. Cały wyraźnie góruje nad okolicznymi wzniesieniami. Na stokach Babiej Góry występuje piętrowy układ roślinności od regla dolnego, przez bór świerkowy, kosodrzewinę, aż po piętro z roślinnością wysokogórską (porosty). Babia Góra to bardzo atrakcyjny krajobrazowo szczyt, niemniej jednak wysoki i groźny. Północna, skalista część masywu Babiej Góry jest bardzo stroma (nachylenie do 60°), poprzecinana żlebami i wypływającymi ze zbocza strumieniami. Zimą często zdarzają się tu lawiny. Południowa część jest zdecydowanie łagodniejsza. W rejonie szczytu, po słowackiej stronie grzbiet jest prawie płaski. Wyruszamy z parkingu na Przełęczy Krowiarki 1012 m n.p.m, szlakiem koloru czerwonego w kierunku Sokolicy 1367 m n.p.m. Czeka nas około godzinne podejście. Szlak prowadzi wąską leśną ścieżką przypominającą schody, ponieważ co kawałek będziemy mieli progi zrobione z drewnianych beli lub betonu. Progi betonowe są o tyle ciekawe, że zrobione ze starych słupków granicznych pochodzących z czasów drugiej wojny światowej kiedy to właśnie tutaj znajdowała się granica pomiędzy Słowacją a Generalnym Gubernatorstwem ( Niemcami ). Po wyczerpującym marszu czeka nas zasłużony odpoczynek. 
na Sokolicy, gdzie są ławeczki i piękny widok na północ w stronę Leskowca ( przy jasnej nocy ). Następny przystanek można zrobić na Kępie skąd już widać też Tatry i Podhale, oraz znajdującą się w dole Orawę. Od Sokolicy idzie się prawie na sam szczyt w kosówce.

Na Babiej Górze zawsze wieje więc warto zabrać czapkę i ciepłe ubranie. Proponujemy również zabrać karimatę, lekki mały śpiwór, oraz nieprzewiewne rzeczy ponieważ ranki bywają bardzo zimne i wilgotne. A czas spędzony na oczekiwaniu do wschodu słońca bardzo się dłuży.
Ze szczytu Babiej schodziliśmy nadal czerwonym szlakiem w stronę nowego i pięknego schroniska Markowe Szczawiny. Zejście jest dosyć strome, zdecydowanie bardziej niż podejście. Po odpoczynku w schronisku ruszamy w drogę powrotną na Przełęcz Krowiarki. Szlak idzie cały czas przez las i jest praktycznie płaski.

CENA: 120.00 zł
WYCIECZKI PROWADZI DOŚWIADCZONY PROFESJONALNY PRZEWODNIK – RATOWNIK GÓRSKI.

Cena obejmuje: bus klasy turystycznej, przewodnika. Ubezpieczenia NNW. Bilety wstępów uczestnicy opłacają indywidualnie. Szczegółowe informacje o wycieczkach w siedzibie biura Bit-Bort Travel. Przy niskiej frekwencji organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki na 24 godziny przed wyjazdem.