Położenie Rabki w malowniczej kotlinie u podnóża Gorców, Beskidu Wyspowego i Makowskiego oraz Pasma Babiej Góry, czynią z Rabki doskonałą bazę wypadową na jedno lub kilkudniowe wycieczki piesze lub rowerowe w góry.

Także w samym mieście znajduje się wiele miejsc sprzyjających aktywnemu wypoczynkowi, a długość zalegania pokrywy śnieżnej sprzyja uprawianiu  narciarstwa zjadowego i biegowego.

 

 

WYCIĄGI NARCIARSKIE                                           


Wyciąg narciarski (orczykowy) Polczakówka
 

o długości 650 m, różnicy poziomów130 m,
 przepustowości 850 osób/godz.
Trasa zjazdowa jest średnio trudna,
Stok oświetlony, sztucznie  naśnieżany, a elektroniczna kontrola wstępu umożliwia wykupienie dowolnej liczby wyjazdów (za wyjazdy niewykorzystane kasa zwraca pieniądze). 
Przy dolnej stacji parking i pełne zaplecze gastronomiczne.  Odległość od centrum Rabki ok. 3 km w kierunku Nowego Sącza. 

 

 

 

      


Wyciąg narciarski (orczykowy) Maciejowadługość 847 m,
różnica poziomów198 m,  
przepustowości 920 osób/godz.
Trasa zjazdowa jest średnio trudna, poprowadzona obszerną łąką. Jej długość wynosi ok. 1200 m.
Odległość od centrum Rabki ok. 3 km. 

Wyciąg narciarski (orczykowy) "U Żura"


Wyciąg znajduje się w Chabówce, w odległość 
ok. 5 km. od centrum Rabki.
długość ok. 300 m.
Trasa   zjazdowa łatwa, poprowadzona wzdłuż wyciągu. 
W okresie letnim stok dostosowany do jazdy na rolkach. Można tu tu także pojeździć konno.   

 
LODOWISKO SZTUCZNE
Znajduje się na ulicy 1 go Maja, obok Stadionu Sportowego " Wierchy". Istnieje ono od kilkunastu lat. Jest to otwarte lodowisko posiadające swój agregator. Lodowisko czynne jest więc od pierwszych mrozów aż do wiosny.

Na miejscu znajduje się wypożyczalnia łyżew. Sa tutaj łyżwy figurowe i  hokejowe. Lodowisko jest oświetlone. Posiada nagłośnienie. Odbywają się tutaj liczne imprezy sportowe, rekreacyjne, oraz tradycyjny już w okresie ferii zimowych " Karnawałowy Bal na Lodzie "   Czynne jest od rana do późnego wieczoru.

Tuż obok lodowiska znajduje się
tor saneczkowy

       BASEN KĄPIELOWY

Historia naszego basenu kapielowego jest dość długa. Wybudowany przed II wojną światową   z roku na rok był coraz bardziej znany i popularny. Odbywały sie tutaj  zawody klasy międzynarodowej. Takie jak: Akademickie Mistrzostwa Świata w Pływaniu. Basen bowiem posiada wymiary  olimpijskie W tym okresie tym był to jedyny na Podhalu taki basen W latach 50 odbywały sie tutaj   Mistrzostwa Podhala w pływaniui, oraz  zawody w piłkę wodną. Lata 80 spowodowały krótką przerwę w jego funkcjonowaniu. Lata 90 przyniosły ponowny rozkwit basenu. Został odremontowany,  powstał brodzik dla dzieci, powstało też potężne zaplecze, które cały czas jest przygotowywane  do oddania. Głównym minusem naszego basenu jest fakt iż jest on tzw. "odkryty" co skraca czas jego funkcjonowania do dwóch miesięcy ( lipiec, sierpień )Niedaleko basenu położony jest Rodzinny Park Rozrywki  "Rabkoland" - największytego typu park na Podhalu.
Polecamy Państwu również skorzystanie z basenu kąpielowego w Rabie Niżnej (ok. 5km od Rabki w kierunku Mszany Donej ). Mieści się on na terenie ośrodka wypoczynkowego Huty Sendzimira. Znajduje się tutaj duży basen dla dorosłych i brodzik dla dzieci.

     KORTY TENISOWE 

 W pięknej scenerii Parku Zdrojowego położony jest kort do tenisa ziemnego. Są to właściwie dwa korty położone bezpośrednio obok siebie. Są to pełno wymiarowe  korty o nawierzchni ceglanej. Rodzaj nawierzchni kortów jest raczej rzadkością w tej części Polski. Są one bardzo     pracochłonne w utrzymaniu i przygotowaniu do gry. Zajmujące się nimi osoby utrzymują je  w nienagannej czystości i stanie. Kort można zarezerwować na dowolną godzinę i mieć pewność że będzie dobrze przygotowany. Osoby chcące podziwiać graczy mogą to zrobić korzystając z ławeczek znajdujących się bezpośrednio za kortem.
Jako ciekawostkę  należy dodąć że już przed II wojną światową odbywały się tutaj  mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym.  Korty czynne od wiosny do jesieni.

       WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU SPORTOWEGO

      W Rabce funkcjonują 2 wypożyczalnie sprzętu sportowego. Jedna, przy ul.Parkowej 5 oferuje
      sprzęt turystyczny i zimowy, druga, przy ul Poniatowskiego  głównie nartami, butami narciarskimi,
      kijkami. Ceny wypożyczanego sprzętu uzależnione są od producenta i stopnia zużycia sprzętu.

DOROŻKI I SANIE
Jedną z wielu atrakcji są na pewno rabczańskie dorożki. Choć nie są one zaczarowane, to  przejażdżka nimi pozostawi wiele wrażeń. Szczególnie nocna z pochodniami.  Do dnia dzisiejszego pozostało nam już tylko kilka tych pięknych zaprzęgów. Obecnie są dwa  wyznaczone miejsca w których możemy je spotkać. Pierwszy postój znajduje się koło Domu Towarowego "Gazda". Drugi znajduje się koło Stacji Kolejowej w Rabce. Nierzadko woźnica   ubrany jest w strój regionalny. Zimą natomiast zachęcamy do przejażdżki saniami, których jest znacznie więcej niż dorożek. Ceny takowej przejażdżki są uzależnione od długości trasy -     zachęcamy jednak do potargowania się co na pewno przyniesie jakąś bonifikatę.


       MIASTECZKO KOMUNIKACYJNE
Znajduje się w Parku Zdrojowym naprzeciwko placu zabaw dla  dzieci. Powstało w roku 1981.  Posiada sieć dróżek rowerowych o  nawierzchni asfaltowej z ustawionymi znakami drogowymi.  Dzieci w formie zabawy mogą poznać tutaj znaki drogowe i  przepisy komunikacyjne co na pewno  zwiększy bezpieczeństwo  naszych pociech. Na terenie Miasteczka działa wypożyczalnia   rowerów, z której chętnie korzystają dzieci które na wypoczynek   w Rabce nie przywiozły roweru.  Miasteczka posiada również tzw.  "ścianę" czyli miejsce gdzie początkujący amatorzy tenisa  ziemnego mogą popróbować swoich sił.